Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Last mile delivery.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: idodo.sk
Správy od Informačný servis

Efektívna logistika: Posledná míľa doručenia – konkurenčná výhoda vášho podniku

Čo považujete za markantný problém, ktorý bráni rásť vašej konkurenčnej výhode? Ak si myslíte, že ide o kvalitu predávaného tovaru, nemýlite sa. No niekedy ani kvalitný výrobok zákazníka nenadchne, keď jeho kvalitu zmarí logistický proces. Znechutenie klienta zo spôsobu doručenia vedie k jeho strate a strate vášho dobrého mena. Preto je nutné obozretne vybrať outsourcingovú firmu, ktorá prepravu zrealizuje.

Kľúčové faktory logistiky vedúce ku konkurenčnej výhode

Konkurenčnú výhodu pomocou efektívnej logistiky dosiahnete viacerými spôsobmi. Zásadné je vybrať službu tretej strany, ktorá dbá na všetkých aspektoch optimalizácie doručenia. Vyberte si firmu so systémom last mile delivery. Preprava tovaru v mestách je pre logistické firmy obrovskou výzvou. Na úspešnosť doručenia vplývajú zložité podmienky v mestských aglomeráciách. Prehustená doprava k rýchlosti doručenia nepomáha. Tlak v tomto smere je enormný na dopravcu a stresujúci pre zákazníka, ktorý na svoju zásielku čaká dlhé hodiny, niekedy aj dni.

Zdĺhavé doručenie a neprehľadný systém zákazníka znechutí

Najviac frustrujúce je, keď klient nepozná presný čas doručenia. K vašej konkurenčnej výhode iste neprispeje ani to, keď zásielka príde poškodená alebo sa v procese doručovania stratí. Nemalú úlohu v logistickom procese hrá ľudský faktor. Preťažení a unavení kuriéri nedokážu so zákazníkom adekvátne komunikovať. Doručenie tovaru koncovému zákazníkovi pokazí kompletne celú reputáciu vašej spoločnosti. A dobre viete, že jediná zlá recenzia môže začať lavínu sťažností a nespokojnosti.

Kľúčom ku konkurenčnej výhode je sústredenie sa na last mile delivery. Efektívny last mile delivery proces si dokáže poradiť aj so zložitou infraštruktúrou miest. Znižuje sa tlak na vás, na dopravcu i na zákazníka. Spoločnosti pracujúce last mile delivery systémom dokážu optimalizovať doručenie zásielok vďaka moderným technológiám.

Last mile delivery ako efektívny spôsob doručenia tovaru

Vďaka službám last mile delivery prakticky zmiznú negatívne skúsenosti zákazníkov s ohľadom na doručenie. Spokojný klient v budúcnosti obráti svoju pozornosť na váš tovar a dá mu prednosť pred konkurenciou. V prípade využitia princípov last mile delivery dokáže byť tovar zo skladu doručený v deň expedície a niekedy dokonca do pár minút od vyexpedovania. Akým spôsobom optimalizuje svoje služby logistická firma pracujúca na princípe last mile delivery?

Optimalizácia logistiky vďaka modernej technológii

Kuriérske spoločnosti, ktoré sú expertmi na last mile delivery služby stavajú svoje fungovanie na využívaní moderných technológií. Tie umožnia optimalizovať trasu prepravy, vyhnúť sa dopravným kolónam a vyťažiť vozidlo tak, aby boli adresy doručenia v tesnej blízkosti. Najvyššia efektivita sa dosahuje v doručovaní vtedy, keď je približne 50 posledných míľ trasy prenechaných tretej logistickej strane. Doručenie v jednej oblasti je ekonomické, znižuje náklady i čas na prepravu. Vďaka last mile delivery získavajú benefity všetci zúčastnení – mesto je menej znečistené a doprava plynulejšia, dopravcovia dokážu doručiť viac tovaru, predávajúci získava spokojného zákazníka a zákazník dostane objednaný tovar včas, nepoškodený, môže sledovať zásielku a prispôsobiť si miesto i čas doručenia.

Informácie o firmách, spoločnostiach a podnikateľoch + iné si môžete pozrieť na foaf.sk.

Informačný servis

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.