Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto 1.png
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Martin Fodor, CEO BizPartner Group. Foto: BizPartner Group
Zaujímavosti od Informačný servis

Výnos z nehnuteľností nezávislý od vývoja na trhu? Dá sa to. Tento model priniesol v minulom roku investorom vyše 15 %

Investícia do nehnuteľností bola donedávna považovaná za bezpečný spôsob uchovania voľných finančných prostriedkov. No vývoj trhu, podnietený vysokými úrokovými sadzbami a následným poklesom dopytu, vyvolal ochladenie a značný pokles záujmu o tento sektor.

Ak sa zamýšľate nad investovaním do nehnuteľností, pravdepodobne budete zvažovať jeden z dvoch najčastejších investičných prístupov. Prvým je priamy nákup investičnej nehnuteľnosti do vlastného majetku, druhým je investovanie prostredníctvom realitného fondu. Zatiaľ čo prvý prístup bol prednedávnom populárny, dnes sa stretáva s trhovou stagnáciou a neistými vyhliadkami. Hlavným dôvodom sú ťažko dostupné hypotéky s vysokými úrokovými sadzbami. Tento trend sa jasne prejavil aj v štatistikách: nové hypotéky medziročne poklesli o takmer tretinu.

Realitné fondy nenapĺňajú očakávania investorov

Realitné fondy, ktoré zhromažďujú finančné prostriedky od investorov na nákup a správu nehnuteľností, ne vždy dosahujú očakávania investorov. Aj keď nemusia mať najvyššie výnosy na Slovensku, môžu byť atraktívnou voľbou pre tých, ktorí veria v dlhodobé investície s predpokladom trvalého rastu cien nehnuteľností, ako to ukazuje aj historický vývoj.

Realitné fondy umožňujú investovať do nehnuteľností bez potreby priameho vlastníctva a správy, ale pre tých, ktorí smerujú k rýchlym ziskom, najmä v období vysokých inflačných tlakov, nemusia byť optimálnou voľbou.

V súčasnosti je v realitných fondoch uložených približne 1,94 miliardy eur, čo predstavuje zhruba 24,51 percenta peňažných prostriedkov v podielových fondoch na Slovensku. Problémom je, že výkonnosť týchto fondov neodráža súčasnú úroveň inflácie, hoci tá v posledných mesiacoch klesá. Počas posledných troch rokov dosiahli priemerné ročné zhodnotenie iba približne 3,1 percenta.

Výkonnosť realitných fondov je ovplyvňovaná rôznymi faktormi, pričom jedným z hlavných je závislosť na vývoji cien nehnuteľností a situácii na trhu s nehnuteľnosťami. Hoci ceny nehnuteľností majú tendenciu rásť dlhodobo, realitné fondy sú citlivé na strednodobé poklesy a negatívne trendy na trhu.

Foto2.jpg
Foto: BizPartner Group

Investícia zabezpečená nehnuteľnosťou

Investovanie do nehnuteľností pomocou modelu spoločnosti BizPartner Group, slovenskej investičnej spoločnosti, prináša alternatívnu cestu. Táto spoločnosť sa už viac ako desať rokov zaoberá nekonvenčným prístupom k investovaniu do nehnuteľností, kde výnosy nie sú ovplyvnené vývojom realitného trhu.

Ich investičný model nezakladá úspech na špekuláciách týkajúcich sa rastu cien nehnuteľností, ale na systematickom prístupe založenom na finančno-reálnych službách, ktoré spoločnosť poskytuje od roku 2013. Týmto spôsobom sa nehnuteľnosti nakupujú iba vtedy, keď sú splnené jasné finančné a časové podmienky pre ich neskorší predaj.

Tento prístup umožňuje investorom spoľahlivo projektovať výnosy, pretože nie sú závislé od vonkajších faktorov. Model BizPartner Group zahŕňa služby, ako je prenájom s následným odkúpením alebo rezervácia nehnuteľností s úmyslom ich rekonštrukcie, výstavby a neskoršieho predaja.

Foto3.jpg
Foto: BizPartner Group

15% výnos za minulý rok

Tieto služby sú atraktívne pre jednotlivcov, ktorí nemôžu okamžite získať financie na tradičný nákup nehnuteľnosti, ako aj pre obchodníkov a developerov, ktorí potrebujú kapitál na realizáciu projektov, a môžu si pozemky alebo nehnuteľnosti rezervovať prostredníctvom BizPartner Group, zhodnotiť ich a neskôr so ziskom predať.

Úspech tohto inovatívneho modelu je podporený aj číslami. „V roku 2022 sme pre investorov dosiahli výnos až 15,21 percenta a rok predtým to bolo 11,62 percenta. Tento rok opäť očakávame výnosy na úrovni cez 10 percent. Výnosy navyše vyplácame investorom každý mesiac, čo nie je na trhu bežné,” približuje Martin Fodor, realitný a finančný expert a zároveň CEO skupiny BizPartner Group.

Pre investorov je dôležité mať svoje financie chránené, ideálne počas celej doby trvania investície. Investíciou napríklad vo výške 100 000 eur s BizPartner Group získate do zálohy nehnuteľnosť v hodnote približne 130 000 eur, ako zábezpeku voči vašej investícii.

„Ceny nehnuteľností a ich vývoj ovplyvňuje obrovské množstvo faktorov, o ktorých by sa dalo dlho špekulovať. Ja som rád, že nemusíme, pretože naše výnosy to neovplyvňuje. Investorom prinášame nielen nadštandardné výnosy bez ohľadu na výkyvy trhu, ale navyše sú ich peniaze v bezpečí vďaka exkluzívnemu záložnému právu na konkrétnu nehnuteľnosť. Môžem preto povedať, že táto kombinácia robí z nášho projektu jeden z najatraktívnejších investičných produktov na trhu,” uzatvára Martin Fodor.

Informačný servis

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.